Kalkan

Kalkan - Antalya, Kaş - Tekne Kiralama

Kalkan, Antalya Kaş’a bağlı turistik, Günümüzden yaklaşık 3000 yıl önceki Likya Uygarlığı’nın yaşadığı ve sayısız kentler kurulmuş şehirdir.

Kleopatra Hamam Koyu

Hamam Koyu - Antalya Tekne Turları

Hamam Koyu, Kleopatra Hamamı ya da Manastır Koyu olarak bilinen koyda, iskelenin yanında, bir kısmı su altında kalmış bir Bizans manastırına ya da hamama ait olduğu sanılan kalıntılar bulunur.  Hamamın doğusunda uzanan kıyı çok derindir. 

Gemiler Adası

Gemiler Adası, Ölüdeniz yakınlarında Soğuksu Koyu’nun karşısında yer alır. Adaya ulaşım Kayaköy yakınlarındaki Gemiler Koyun’dan sağlanmaktadır. Ada üzerinde 4 adet kilise kalıntısı, mezar yapıları ve Orta Çağ yerleşimine ait kalıntılar bulunmaktadır.

Domuz Adası

Adını, tepelerinde yaşadığı sanılan yaban domuzlarından alır. Prens Adası olarak da anılmaktadır. Ada ve çevresinde birçok tarihi kalıntılar bulunur. Bunların yanı sıra Bizans dönemine ait tarihi kalıntılarda bu adaya farklı bir güzellik katmaktadır.

Boynuzbükü koyu

Göcek’in en güzel koylarındandır. Küçük Yılanlı Ada’nın batısında geniş bir koydur. Koy, batıya girinti yapar ve günlük ağaçları ile kaplı düz geniş bir alanı vardır. Rüya gibi bir mavi ve buna uyumlu muhteşem yeşilin tonlarını içinde barındırır.  Güneyde bir azmak denize akar.

Binlik koyu

Muğla’ nın Fethiye ilçesinde Göcek mevkiinde bulunan Yeşilin ve  mavinin bütün tonlarınına derinlemesine hakim olan Binlik koyu,  herhangi bir kara ulaşımı olmaması sebebiyle eşsiz doğal güzelliğini ilk günkü gibi korumaktadır.

Bedri Rahmi Koyu

Bedri Rahmi Koyu

Bedri Rahmi Koyu, Muğla Dalaman Hava Limanı’na 13 km, Fethiye merkeze ise 51 km uzaklıkta bulunan Taşyaka Adası’nın Kuzeybatısında yer alır.